Concursul Profesional al Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență, Etapa Zonală - Cicârlău 2019

06 May 2019
Conducerea executivă a Comunei Groși a fost alături de echipa S.V.S.U. Groși (Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență) care a participat ieri, 05.05.2019, la Cicârlău, la concursul zonal specific acestui tip de activitate voluntară.
În ciuda faptului că vremea a fost total potrivnică, concursul având loc în condiții de ploaie și noroi, echipajul S.V.S.U. Groși, condus de domnul David Vasile (consilier local), s-a clasat pe locul doi, la doar 2 secunde de câștigători.
Felicităm pe această cale pe toți membrii lotului, care au dat dovadă de seriozitate, dăruire, spirit competitiv și fair-play: Bâta Florin, Farcaș Ioan, Filipan Nicolae Ștefan, Herțeg Sergiu Ionuț, Nastai Raul, Petrovan Gabriel, Prelucan Gabriel, Pop George Gabriel și Bâta Ștefan!
Munca și activitatea lor ne onorează atât pe noi, cât și întreaga comunitate!
Felicitări și succes în continuare!
Primăria Groși

Galerie Foto