În atenția crescătorilor de ovine

27 September 2018

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Direcția pentru Agricultură Județeană Maramureș, informează crescătorii de ovine care sunt beneficiari ai Programului de minimis, reglementat prin HG nr. 500/2017, care nu au adus până în prezent documentele doveditoare, să se prezinte cât mai repede la sediul Direcției pentru Agricultură Județeană Maramureș, cu documentele doveditoare privind comercializarea lânii către centrele de colectare/procesare.

Beneficiarul schemei este eligibil dacă are atestatul de producător valabil (se depune copie după atestat) la data comercializării lânii, nemaifiind obligatoriu ca acesta să fie valabil la data efectuării plății.

Aceste documente privind comercializarea lânii pot fi depuse la DAJ Maramureș până la data de 1 noiembrie 2018.