Mulțumiri - Cupa „Unirea face puterea”

01 October 2018
Conducerea executivă a Primăriei Groși aduce mulțumiri celor implicați în reușita manifestare sportivă ce a avut loc duminică, 30 septembrie 2018, pe arena sportivă din Groși intitulată „Unirea face puterea”.
Întâi mulțumim inițiatorului evenimentului, domnul Vasile David, consilier local, care a făcut posibilă întâlnirea într-o competiție fotbalistică marcată de spiritul „fair-play”, vechea echipă de fotbal din anii 80 a Groșiului – Recolta Groși, actuala echipă de fotbal a localității, echipa de fotbal din Satu Nou de Jos precum și echipa pompierilor voluntari din Groși.
Deasemenea mulțumim coordonatorilor echipelor de fotbal amintite, domnul Claudiu Bărbuș din Satu Nou de Jos, domnul Ioan Tămâian, și arbitrului Bella Alexandru.
Mulțumim iubitorilor de sport din generația 80 care au răspuns invitației, nominalizându-i pe Matei Marian, Vasile Fechete, Ioan Donca, Grigore Herțeg, Vasile Vișovan, Ionel Căprar, Nicolae Filipan, Ștefan Filipan, Ioan Herțeg, Ioan Bila, Iulian Horje, Ștefan Horje, Remus Lupan, Ionel Marian, Gheorghe Mociran, Vasile Mociran, Alexandru Moje, Traian Petran, Dorinel Petrovan, Gavril Petrovan, Alexandru Pintea, Vasile Pop, Dorel Rohian, Ionel Zoicaș, Ștefan Goje, Vasile Turc , care au înfrumusețat evenimentul cu istorisirile din trecutul anilor evocați.
Deasemenea aducem calde mulțumiri celor care au contribuit financiar la susținerea organizării competiției, domnii Vasile David, Ionel Lupan, Ioan Bila și Gavril Fekete care au contribuit financiar în nume propriu, precum și firmelor care au sponsorizat în produse: SC Cetina SRL și SC M.P.G. SRL.
Păstrând nădejdea că acest gen de evenimente va fi reluat și în anii care urmează, atașăm prezentului mesaj fotografii grăitoare surprinse în cadrul evenimentului de duminică.
Florin Daniel Boltea
Primarul Comunei Groși