Semnare contract de finanțare proiect DC 47 Groși - Ocoliș

23 March 2018
Joi, 22 martie 2018, Primarul Comunei Groși, Florin Boltea, a semnat contractul de finanțare între Comuna Groși și Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene, pentru proiectul "Modernizare DC 47 Groși-Ocoliș, comuna Groși", prin Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL) partea a doua, valoarea totală a investiției fiind de 3.816.116 lei.
Semnarea contractului a avut loc în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local al comunei Groși, în prezența președintelui Consiliului Județean Maramureș, Gabriel Zetea, a vicepreședintelui Consiliului Județean, George Moldovan, a consilierului județean Anton Rohian și a reprezentanților administrației locale.
Cu această ocazie mulțumim Consiliului Județean pentru sprijinul acordat și sperăm în continuare la o foarte bună colaborare.