Categorie

Știri și evenimente

Danț de Paști la Groși

02 April 2018
Anunț - Târg de promovare "Bun de Maramureș"

Stimați cetățeni,

Vă aducem la cunoștință faptul că, în perioada 8-13 mai 2018 Consiliul Județean Maramureș dorește să desfășoare a patra ediție a ”Zilelor Maramureșului”. Această manifestare are mai multe componente, printre care și un târg de promovare ”Bun de Maramureș” (ediția I), care se va desfășura în perioada 09-12 mai 2018, între orele 10.00-18.00, în Municipiul Baia Mare. Organizatorii pun la dispoziție standuri expoziționale, căsuțe de lemn, mese pentru târg, astfel încât cei care expun au posibilitatea de a le amenaja în așa fel încât să promoveze cât mai bine specificul zonei reprezentate.
În acest sens, Primăria Groși solicită tuturor celor interesați de producerea și promovarea de produse (costume populare, obiecte meșteșugărești, elemente de gastronomie), persoane fizice sau juridice, să ne contacteze pentru oferirea de detalii suplimentare, până în data de 13 aprilie 2018.

Responsabil: Ardusătan Gavril - viceprimar (tel. 0741 044 379)

Cu considerație,

Boltea Florin Daniel
Primarul Comunei Groși

02 April 2018
Acțiuni de decolmatare și defrișare la Ocoliș - DC 79

Primăria Groși a organizat mai multe acțiuni de decolmatare și defrișare pe drumul DC 79 (intrare Ocoliș). Mulțumim domnului consilier Vasile Lupuț pentru coordonarea și implicarea în desfășurarea acestor acțiuni precum și celor care s-au implicat și au înțeles importanța acestor lucrări protejând astfel degradarea părții carosabile și asigurarea unei siguranțe corespunzătoare a cetățenilor. Acțiunile vor continua spre a duce la bun sfârșit aceste lucrări.