Categorie
Pana la:

Știri și evenimente

Anunț - Program casierie

În zilele de 22-23 februarie 2018 și 26-27 februarie 2018, programul de încasare impozite și taxe din cadrul sediului primăriei va fi închis, personalul casieriei aflându-se la punctele temporare de încasare din localitățile Satu Nou de Jos (22-23 februarie) și Ocoliș (26-27 februarie).

16 February 2018
Anunț - În atenția cetățenilor din localitatea Ocoliș

În zilele de 26 -27 februarie, angajații Primăriei Groși se vor deplasa în localitatea Ocoliș, la Căminul Cultural, începând cu ora 8 pentru a veni în sprijinul locuitorilor, astfel:

- actualizarea registrului agricol

- reactualizarea suprafețelor la construcții

- eliberarea și vizarea carnetelor de producător

- vizare certificate de înregistrare pentru tractoare și motoscutere

- eliberare diferite adeverințe (gaz, electricitate, carte de identitate)

- încasarea impozitelor și taxelor locale (clădiri, teren, auto și alte taxe locale) cu bonificație de 10%

13 February 2018
Anunț - În atenția cetățenilor din localitatea Satu Nou de Jos

În zilele de 22 -23 februarie, angajații Primăriei Groși se vor deplasa în localitatea Satu Nou de Jos, la Căminul Cultural, începând cu ora 8 pentru a veni în sprijinul locuitorilor, astfel:

- actualizarea registrului agricol

- reactualizarea suprafețelor la construcții

- eliberarea și vizarea carnetelor de producător

- vizare certificate de înregistrare pentru tractoare și motoscutere

- eliberare diferite adeverințe (gaz, electricitate, carte de identitate)

13 February 2018
Exercițiu de alarmare publică

În data de 07.02.2018 a avut loc un exercițiu de alarmare publică sub coordonarea Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență Maramureș în scopul verificării capacității de reacție a Consiliului Local pentru Situații de Urgență și Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Groși.
Acesta se efectuează o dată la 3 ani iar tema exercițiului din acest an a fost "accident rutier cu un autovehicul implicat, două victime neîncarcerate, accidentate ușor, în localitatea Groși, pe DN18B (strada 1 Decembrie), în dreptul intersecției cu strada Tineretului".
Au fost activate Comitetul Local pentru Situații de Urgență și Centrul Operativ, iar președintele Comitetului Local pentru Situații de Urgență, în persoana d-lui primar Florin Daniel BOLTEA, a convocat Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Groși care a intervenit la fața locului.
La acest exercițiu au participat reprezentanți ai Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență "Gheorghe Pop de Băsești" și ai Secției de Poliție Rurală nr. 1 Groși, și alți membri din Consiliul Local pentru Situații de Urgență.