Categorie
Reseteaza filtrele [x]

Știri și evenimente

În atenția cetățenilor

În urma adresei primită de la Instituția Prefectului, vă anunțăm că începând din data de 11.07.2018 se suspendă pentru o perioadă nedeterminată toate târgurile de animale pentru toate speciile, măsură dispusă la nivelul întregii țări, ca urmare a evoluției și extinderii pestei porcine africane pe teritoriul României.

17 July 2018
În atenția crescătorilor de ovine

Direcția pentru Agricultură Județeană Maramureș aduce la cunoștință fermierilor crescători de ovine care sunt beneficiari ai Programului de minimis, reglementat prin HG nr. 500/2017, care nu au adus până în prezent documentele doveditoare, să se prezinte cât mai repede la sediul Direcției pentru Agricultură Județeană Maramureș, cu documentele doveditoare privind comercializarea lânii către centrele de colectare/procesare.

Aceste documente privind comercializarea lânii pot fi depuse la DAJ Maramureș până la data de 1 septembrie 2018.

16 July 2018
Anunț - În atenția cetățenilor din Ocoliș

Primăria Groși intenționează să realizeze în anul 2019 edificarea unei arene sportive în Ocoliș. Deoarece primăria nu deține terenuri în localitatea Ocoliș, solicită sprijinul cetățenilor în acest sens. Astfel, cetățenii care dețin cca 20-30 de ari disponibili, sunt rugați să contacteze primăria Comunei Groși pentru a găsi împreună o formulă legală de compensare financiară sau în natură.
Vă mulțumim!
Florin Boltea
Primarul Comunei Groși
Tel: 0262-258685
contact@primariagrosi.ro

12 July 2018
Anunț - În atenția cetățenilor din Satu Nou de Jos

Stimați cetățeni, în calendarul acțiunilor socio-culturale era prevăzută pentru data de 29 iunie 2018 (Sfântu Petru și Pavel) o manifestare culturală „Danț cu lătureni” ce urma să consacre moștenirea culturii tradiționale în fiecare localitate a comunei Groși.
Prin prezenta, anunțăm cetățenii din localitatea Satu Nou de Jos că această acțiune se reprogramează pentru o dată ce va fi anunțată ulterior, dat fiind faptul că suntem angrenați în alte activități administrative și sociale care nu pot fi amânate.
Cu considerație,
Conducerea executivă a Primăriei Groși